Szymon Woźniak Racing - Aktualności - Grupa Moderator - Rynek Pierwotny - Deweloper Bydgoszcz
26.04.2016

Szymon Woźniak Racing

Moderator Inwestycje sponsorem Szymona Woźniaka w sezonie 2016

Szymon Woźniak (ur. 1993) od dzieciństwa fascynował się żużlem. Dzięki wsparciu rodziców rozpoczął treningi na minitorze w rodzinnej Tucholi i już jako jedenastolatek związał się z Polonią Bydgoszcz, której barwy reprezentował do 2015 roku. Starty na miniżużlu (odmianie speedwaya dla najmłodszych adeptów) zaowocowały zwycięstwami w Indywidualnym Pucharze Polski, występami w finałach mistrzostw Europy i świata oraz powołaniami do kadry narodowej. „Dorosła” kariera Szymona Woźniaka rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy zadebiutował w rozgrywkach Speedway Ekstraligi. Przez siedem sezonów wyrósł na lidera bydgoszczan oraz jednego z najlepszych zawodników Nice Polskiej Ligi Żużlowej (drugiego poziomu rozgrywek, na którym Poloniści rywalizują od 2014 roku).

Solidna postawa w lidze przekładała się na sukcesy indywidualne i zespołowe. Na krajowym podwórku Szymon wywalczył tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski (2014) oraz Młodzieżowego Drużynowego Mistrza Polski (2011). Jako członek kadry narodowej otarł się o podium mistrzostw Europy do lat dziewiętnastu (2011) oraz rywalizował w indywidualnych i drużynowych mistrzostwach świata juniorów (zdobywając brąz w sezonie 2009 oraz walnie przyczyniając się w 2014 roku do awansu do finału, zakończonego tryumfem naszej reprezentacji).

Jego wysiłki doceniali również kibice, którzy przyznali mu tytuł Sportowej Gwiazdy Bydgoszczy 2014 roku.
Sezon 2016 stanowi nowe rozdanie w karierze Szymona. Tucholanin po raz pierwszy zmienił klub w polskiej lidze, zasilając szeregi aktualnego Drużynowego Wicemistrza Polski, Betardu Sparty Wrocław. Kibice z Europy będą mogli go oglądać w barwach brytyjskiego The Paul Chapman and Sons Leicester Lions oraz szwedzkiej Piraterny Motala.


Szymon Woźniak Racing. Foto Sandra Rejzner

Szymon Woźniak Racing. Foto Sandra RejznerSzymon Woźniak RacingSzymon Woźniak Racing. Foto Sandra RejznerSzymon Woźniak Racing. Foto Sandra Rejzner